Pufuduk Zeytinli Açma Tarifi

pufuduk-zeytinli-acma-tarifi

Hazırlık süresi: 35 dakika Pişirme süresi: 35 dakika Kaç kişilik: 5 kişilik

 

Zeytinli açma çok sevilen bir lezzet olarak tercih edilmektedir. Zeytinli açma tarifleri her zaman ilgi çekmektedir ve sofraları süsleyen bir lezzet olarak ortaya çıkmaktadır. Zeytinin o eşsiz tadı açma ile birleşerek doyurucu bir kahvaltılık olarak sofraların başköşesinde durmaktadır. Oldukça lezzetli bir açma tarifi ile zeytinli bir tarif hazırladık. Siyah zeytinin lezzetini açma ile birleştirerek enfes bir kahvaltılık tarifi hazırladık. Eşsiz zeytin lezzetli açma tarifi ile harika bir tarif hazırladık.

 

Değişik pofuduk zeytinli açma tarifi ile lezzetin doruğuna çıkacak bir lezzeti sizlere sunuyoruz. Zeytin kokusu ve lezzetiyle oldukça güzel bir lezzettir. Lezzetin en güzel tarifini hazırlayarak sizlere bir tarif yazısı hazırladık. Tarifler son derece pratik yöntemlerle yapılmaktadır. Bu nedenle özel malzeme detaylarıyla tasarlanan tarifi kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Kıvam ve yumuşaklık açısından da harika bir tarif sunarak siz lezzet severlere harika bir sunum hazırladık. Lezzetin büyüsüne kapılan pofuduk zeytinli açma ile oldukça keyifli bir lezzeti sizlere sunuyoruz. En güzel pofuduk açma tarifi zeytinli ile sizlere karışımları oldukça kolay bir lezzet hazırladık. En lezzetli pofuduk açma tarifi zeytinli tarifi sizlere sunuyoruz.

 

 Malzemeler :

 • Siyah zeytin
 • Süt
 • Yoğurt
 • Yaş maya
 • Sıvı yağ
 • Margarin
 • Su
 • Tuz

 Zeytinli açma yapılışı:

 1. Zeytinler çekirdeklerinden ayrılır.
 2. Hamur malzemeleri karıştırarak yumuşak bir kıvam elde edilir. Yumuşak kıvamlı elde edilince biraz dinlendirilir.
 3. Hamurlar parça parça koparılıp içine zeytinler yerleştirilip kapatılır.
 4. Yağlama tepside pişmeye bırakılır. Beklenen süre tamamlanınca fırından alınır. Servis tabaklarına peçete koyularak güzelce dizilir. Afiyetle yemeniz için hazırlanan tarif hazır.

Pofuduk Zeytinli Açma Tarifi Videosu

Özet
Tarif İsmi
Pufuduk Zeytinli Açma Tarifi
Yayınlanma Tarihi
Hazırlık Süresi
Pişme Süresi
Toplam Zaman
Puanlama
no rating0 Oy
Yorumlar

Bir Cevap Yazın